0535 732 30 53 psikolog@barankarabulut.com

DEPRESYON; ÇÖZÜMÜ VAR

ÇÖZÜMÜ VAR! 
 
Depresyon; 
 
Depresyon, süreğen bir üzüntü ve günlük işlevlerinizi en az iki hafta boyunca yerine getirememe ile beraber normalde yapmaktan keyif aldığınız etkinliklere olan ilginin kaybolması ile tanımlanan bir hastalıktır. Depresyondaki bireylerde da ek olarak şu durumlar görülür;
 
 Enerji kaybı, iştah değişikliği, daha az ya da çok uyuma, kaygı, konsantrasyon azalması, kararsızlık, huzursuzluk, değersiz, suçlu ya da umutsuz hissetme, kendine zarar verme veya intihar düşünceleri gibi durumlardan bazıları görülmektedir. 
 
Dünya sağlık örgütü bu yılki temasını depresyon olarak belirledi. Veriler göstermektedir ki dünya genelinde 300 milyon, ülkemizde ise 3 milyon birey depresyon tanısı özellikleri taşımaktadır. olduğunu göstermektedir. Rakamlara baktığımızda daha çok iyimser bir tablo çizildiğini görüyoruz. Öyle zannediyorum ki sadece tedaviye gelenlerin rakamları bunlar. Türk Psikiyatri Derneği yaptığı açıklama da çağımızın en büyük ruhsal probleminin depresyon olduğunu belirtiyor.
 
 İnsanlarla iletişim içinde olmak, sosyal olmak gereklidir. Fakat eğer yukarıdaki durumlarda size uyan bir şeyler varsa bir uzman yardımı almalısınız.
 
Bilişsel Davranışçı Terapi Depresyon ve diğer birçok ruhsal sorunda etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir tedavi modelidir. 
 
Detaylı bilgi için; gelin konuşalım..
 
UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlak bir uzman tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.